Wildlife foto's door Yvonne van der Mey

Foto's van de Bijzondere Zes Antilopen
door Yvonne van der Mey

Deze naam wordt gebruikt in Zuidelijk Afrika voor de zes soorten antilopen, die of wel heel moeilijk te vinden zijn omdat ze zo schuw zijn, of de soorten van wie de aantallen enorm zijn gedaald en deel uitmaken van fokprogramma's.

Tsessebee, Zuidelijke Reedbok en Eland zijn voorbeelden van de antilopen die heel erg schuw zijn, en ook niet niet heel grote aantallen voorkomen. Vandaar dat het echt fantastisch is om er één te ontmoeten, en zeker als ze heel dichtbij komen. De Liechtenstein's Hartebeest was ooit wijd verspreid over Afrika, maar ze zijn nu heel zeldzaam in zuidelijk Afrika. Ze zijn in 1985 in het Kruger Park gereïntroduceerd, vanuit Malawi is er een populatie overgeplaatst. Er is een fokprogramma, en hun aantal neemt langzaam weer toe.

De Roan Antilope staat op de CITES Lijst, en deze antilopesoort is heel zeldzaam en heel schuw, en voor dit soort is er ook een fokprogramma. Roans hebben nog een speciaal probleem: ze zijn zeer vatbaar voor miltvuur (Antrax). Van tijd tot tijd is er een uitbraak van deze ziekte in het Kruger Park. De Sabel Antilope is nog steeds zeldzaam, en ook voor hen zijn er fokprogramma's, zowel in als buiten de Nationale Parken. Ik heb het geluk gehad om al deze soorten één of meerdere keren te zien, en foto's van hen te kunnen maken.

Klik op een kleine foto hieronder om een grotere versie van de foto te zien (hou er wel rekening mee, dat je internetbrowser pop/up pagina´s en javascript moet toestaan). Om het bekijken van de foto´s nog makkelijker te maken, staan er ook link nummers onder op de pop/up pagina, zodat je makkelijk naar de volgende foto kunt gaan.

© Respecteer a.u.b. het auteursrechtelijke bescherming van mijn werk, en neem even contact met me op als je interesse hebt in eventuele toestemming voor gebruik. Bedankt en ik hoop dat je van mijn foto´s zult genieten.

De Eland antilope © Yvonne van der Mey

Liechtenstein's Hartebeest © Yvonne van der Mey Roan Antilope vrouwtje © Yvonne van der Mey Volwassen Roan Antilope vrouwtje © Yvonne van der Mey

Roan Antilope kalf © Yvonne van der Mey

Jong Roan antilope mannetje rust uit © Yvonne van der Mey Zuidelijke Reedbok © Yvonne van der Mey Zuidelijke reedbok rustend © Yvonne van der Mey

Sabel Antilope stier portret © Yvonne van der Mey

Sabel Antilope vrouwtje met kalf © Yvonne van der Mey Sabel Antilope kalf © Yvonne van der Mey Sabel Antilope © Yvonne van der Mey

Sabel Antilope stier © Yvonne van der Mey

Groot kudde Tsessebee © Yvonne van der Mey Portret van een jonge Tsessebee © Yvonne van der Mey Tsessebee in de vroege ochtend © Yvonne van der Mey

Tsessebee vrouwtje ergens naar op weg © Yvonne van der Mey

Jonge vrouwtjes Tsessebee © Yvonne van der Mey Twee vrouwtjes Tsessebee © Yvonne van der Mey  

 


Foto's van AFRIKA - "Big Five" : Leeuwen | Olifanten | Kaapse Buffels | Witte Neushoorns | Zwarte Neushoorns | Luipaarden | Foto's van Andere Afrikaanse Zoogdieren : Afrikaanse Vleeseters : Cheetah | Wilde Hond | Mangoesten | Jakhals | Hyena |Afrikaanse Planteneters : Zebra | Gnoes | Giraffes | Nijlpaarden | Antilopen : Impala | "De Bijzondere Zes" - Tsessebee, Reedbok, Eland, Hartebeest, Roan, Sabel | Pygmee antilopen - Klipspringer, Sharpe's Grysbok, Steenbok | Waterbok | Nyala | Duikers | Bosbok | Koedoe | Primaten | Knaagdieren | Wrattenzwijn | Vogels : Struisvogels | Neushoornvogels | IJsvogels | Watervogels | Aasvogels | Roofvogels | Hoenderachtigen | Overige Vogels | Reptielen en Insecten : Reptielen, Varanen en anderen | Insecten, Libelles, Vlinders, Nachtvlinders en andere | Landschappen en Luchten : Afrikaanse Landschappen | Afrikaanse Luchten | Bomen en Planten : Wonderen van de Natuur | Bomen, hun bloemen en vruchten | Wilde Bloemen | Grassen, Planten en Struiken | Kenia

Foto's van NEDERLAND -Zoogdieren | Reeën | Wilde Zwijnen | Edelherten | Andere NL Zoogdieren | Landschappen en Sferen | Kunst in de Natuur | Vogels | Paddestoelen in Nederland | Andere Vliegende Objecten

English website | Links | Banners | SITEMAP | Wildlife olieverfschilderijen | Webdesign door Tours and Tales | © 2007 Yvonne van der Mey - alle foto's zijn auteursrechtelijk beschermd en mogen niet vermenigvuldigd worden, in welke vorm dan ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de fotograaf. Mijn werk wordt onder andere gebruikt in boeken, tijdschriften en kalenders. Veel van de foto's zijn te koop. Als je denkt dat mijn foto's in je publicatie passen, aarzel dan niet om contact met mij op te nemen.